Co można robić ciekawego w długie weekendy?
Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – w końcu jeżeli sprawnie do tego podejdziemy, możliwe, iż będziemy mieli przykładowo 7 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są dobre, nie mogą być także być zbyt – ciągle Polska jest krajem na dorobku, ale bez dwóch zdań wolne każdemu pracującemu się należy. Jednakże nie jest powiedziane, że musimy definitywnie siedzieć w dłuższy weekend w swoim domu, ogrodzie bądź na działce. To takie typowe… O wiele lepszym pomysłem może być wycieczka za granicę. Chociażby wycieczka do Budapesztu, Paryża bądź Florencji.
Każdego roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże bułki. To bardzo dobrze, przecież poznawanie odmiennych krajów, społeczeństw, jedzenia, etc. jest bardzo interesujące, ale także rozwijające. Na wycieczkę zagraniczną można udać się na własna rękę, ewentualnie z bliskimi, ale także z biurami podróży. Na pewno ta druga opcja jest tańsza. W końcu jeżeli chcielibyśmy spędzić weekend w Neapolu – np., sam transport to niemały koszt. Choć to akurat nie reguła. Wydaje się jednak, iż oba rozwiązania mają całkiem sporo zalet.
Dla takich osób, które wolałyby jechać samochodem, a na dodatek nie mają zbyt wiele czasu i pieniędzy, można polecić poznawanie Polski. W końcu chociażby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, gdzie można miło spędzić weekend. Bardzo ciekawe są również zamki, które pokazują historię Polski. Dla tych osób, które raczej nie przepadają za tłumami, definitywnie odradzić można pobyt w Zakopanem. Zakopane to bardzo popularny kurort turystyczny, ale gdy są długie weekendy, zimowa stolica Polski jest niemal oblężona przez podróżnych – w szczególności warszawiaków.

Comments are closed.